Десетминутна јога за рамен стомак и совршено газе

Доколку се уште се двоумите што и дали да вежбате, ви предлагаме да почнете со овие не толку тешки јога пози, кои гарантираат резултати...

Придобивките од јогата надалеку се познати – ослободува од стрес, го исправува ’рбетот, го подобрува држењето и положбата на телото и благотворно делува на здравјето.

Редовното практикување на асана положбата ги затегнува мускулите и телото, а творецот на програмата Ultimate Yoga и стручњакот во оваа област Тревис Елиот, предложил неколку јога пози кои се покажале како идеални за затегнување на стомакот и задникот.

За серијата пози ви требаат околу десетина минути, затоа подгответе ја простирката, малку простор и стиснете плеј: