Постојат намирници кои можат да се консумираат во неограничени количества, еве ја листата

Можно ли е да јадете, а да слабеете? Како да ја одржите витката линија, без притоа да се подложувате на строги режими на исхрана или бесконечно вежбање? Во продолжение следуваат одговорите на овие, но и уште неколку прашања а кои се однесуваат на исхраната.

Постојат намирници кои можете да ги консумирате без страв од таложење килограми. Да бидеме искренитешко е да се одолее на вкусна храна во фаза на строга диета. Чувствувате глад, го отворате фрижидерот и е речиси невозможно да се изборите со желбата да грабнете нешто нездраво. Но ако знаете дека постојат намирници кои можете да ги консумирате кога било и во количество во кое сакате, можеби полесно ќе се изборите со вишокот, се разбира, под услов фрижидерот да го наполните со нив.

Меѓу намирниците кои можете да ги јадете секогаш кога ќе почувствувате глад се вбројуваат: целерот, белките од јајца, краставиците, карфиолот, грејпфрутот, доматите, брокулата, портокалите, јагодите, пченката…