дома Исхрана страница 171

Исхрана

Намирници кои не дебелеат – Јадете ги без ограничувања и страв!

Јаболка Јаболката се преполни со влакна, па е препорачливо секој ден да јадете по едно јаболко, затоа што на тој начин ќе внесете една од препорачаните дневни порции на овошје или зеленчук. Влакната од јаболкото...

Сакате да симнете некое „килце“, и тоа брзо!?

Потребно: 1 лажичка цимет, 2 лажици јаболков оцет, 1 лажица мед, 2 лажици сок од лимон, 1 чаша вода. Комбинацијата од овие состојки ќе ви помогне во согорување на мастите, ќе го забрза вашиот метаболизам,...

Намирници кои го подобруваат памтењето и здравјето на коските

Стручњаците откриле 14 природни состојки кои поттикнуваат подобро памтење и ја подобруваат функцијата на мозокот, воедно ги регенерираат и коските. Освен тоа, овие намирници можат да го подобрат и видот и да ја поттикнат...

НАЈНОВИ ВЕСТИ