Резултати за 24 часа: Чај за слабеење кој стана хит во светот

Кога е во прашање метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за негова забрзана работа е рано наутро, веднаш по будењето.

Рецепт за слабеење од само три состојки, редизвика глобално лудило, особено што резултатите од негово користење се видливи по само 24 часа. Се што ви треба е: зелен чај, цимет и ловоров лист.

Подготовка: Провријте 800мл вода, тргнете ја оган и додадете едно стапче цимет, три ловорови листа и една рамна супена лажица зелен чај. Поклопете и оставете да отстои 15 минути, а потоа процедете.

Примена: Кога е во прашање метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за негова забрзана работа е рано наутро, веднаш по будењето. Затоа, првата шолја од овој чај испијте ја на празен желудник. Втората шолја испијте веднаш по појадокот, а третата навечер, пред легнување.

Консумирањето три шолји од овој чај дневно, е особено добар за намалување на килограмите на видливите места, како стомакот, колковите и задникот, а резултатите се видливи по 24 часа, односно по една недела. По првите 24 часа се забележува подобра дигестија, а по седум дена во просек се намалуваат околу осум сантиметри во обемот на половината.

Сите три состојки од овој напиток ги согоруваат мастите и го забрзуваат метаболизмот.