дома Исхрана страница 174

Исхрана

Сакате да симнете некое „килце“, и тоа брзо!?

Потребно: 1 лажичка цимет, 2 лажици јаболков оцет, 1 лажица мед, 2 лажици сок од лимон, 1 чаша вода. Комбинацијата од овие состојки ќе ви помогне во согорување на мастите, ќе го забрза вашиот метаболизам,...

Намирници кои го подобруваат памтењето и здравјето на коските

Стручњаците откриле 14 природни состојки кои поттикнуваат подобро памтење и ја подобруваат функцијата на мозокот, воедно ги регенерираат и коските. Освен тоа, овие намирници можат да го подобрат и видот и да ја поттикнат...

НАЈНОВИ ВЕСТИ