дома Видео страница 2

Видео

video

Внимавајте што јадете! Овие комбинации можат да го нарушат здравјето?!

Сендвич со кафе, домати и краставици, компири и месо, пиво и грицки, млеко и банана... само некои од комбинациите кои дефинитивно треба да ги одбегнувате. Храната е основен дел од човековиот живот. Некои луѓе сакаат...
video

Секојдневни навики кои се штетни по здравјето

Еве што велат некои од истражувачите кои правеле анализи на секојдневните човекови навики - На пример, со каков сапун ги миете рацете? Ако вашиот избор е антибактерискиот, дали мислите дека сте доволно безбедни по...
video

Слабите луѓе сонуваат да имаат некој килограм плус, еве како да стигнете до целта!

Денешното видео носи неколку едноставни трикови кои ќе ви помогнат на природен начин да ставите некој килограм повеќе на вас. Ова, секако, важи за слабите луѓе кои мака мачат со недостатокот на килограми. Постојат...
video

8 едноставни тестови за да си го проверите здравјето

Колку често правите редовни здравствени контроли? Можеби еднаш или два пати годишно?! Но што ако ви кажеме дека постојат многу брзи, лесни и прецизни тестови кои можете да си ги направите и самите, и...
video

10 предупредувачки знаци дека срцето не ви работи како што треба

Како да се превенира срцева болест? Околу 610 000 Американци годишно умираат од срцева болест, покажало едно истражување. Има многу фактори кои можат да предизвикаат срцеви проблеми, а најголема улога игра лошиот начин на...
video

Што ќе се случи ако денот го почнувате со овес!

Се вели - „Појадокот изеди го сам, ручекот подели го со пријателот, а вечерата дај му ја на непријателот“ - и не случајно. Така е затоа што појадокот е најважниот оброк во денот. Факт...
video

Рацете може да бидат сигнал за проблеми со здравјето!

Рацете се меѓу првите делови од телото кои ги покажуваат знаците на стареење. Но тие многу зборуваат и за нашето здравје, односно се сметаат за вистинско огледало на здравјето. Докторите се сигурни дека состојбата...
video

Неколку лесни тестови со кои ќе си го проверите здравјето

Сите знаеме дека превентивата е подобра од негата. Затоа направете една брза проверка на здравјето со помош на овие осум едноставни тестови, кои се содржани во денешното видео. На крајот од видеото, со чија...
video

Никогаш нема да погодите – Ова е вежбата која согорува најмногу калории!

За оваа вежба не ви треба теретана, а ни скапа опрема, туку само патики и јаже. А таа освен што може да биде еднакво корисна како и добар кардио тренинг, е одлична и за...
video

Што е ДАСХ диета и зошто докторите ја сметаат за најдобра?!

Неодамна пишувавме токму за овој режим на исхрана кој осум пати едно по друго (осум години по ред) е прогласуван за најдобар во светот, и тоа според стручњаците од американскиот Национален институт за здравствo. Зошто е...

НАЈНОВИ ВЕСТИ