дома Видео страница 3

Видео

video

5 видови стомачиња кои не се резултат на вишок килограми!

Постојат повеќе причини кои доведуваат до овој првенствено естетски проблем, но постојат и многу решенија кои можат да бидат од помош. На лето сите сакаме да изгледаме совршено, но понекогаш нашите стомачиња откажуваат послушност...
video

9 видови храна кои го уништуваат здравјето и телото

Како да се одбегне труењето со храна?! Кога бираме здрава храна на пазарите и во продавниците сите се трудиме да купиме нешто здраво и корисно за нас и нашето семејство. Но истражувањата покажуваат дека...
video

Како различните емоции се рефлектираат врз здравјето?!

Дали знаете дека сите ваши емоции имаат физички последици?! Добро е познат фактот дека стресот негативно влијае врз физичката кондиција, но малкумина знаат дека секоја можна емоција, без разлика дали е добра или лоша,...
video

Очите се огледало на душата, ама и на здравјето

Што се обидуваат да ви кажат очите за вашето здравје?! Секоја промена кога е во прашање видот е аларм кој бара итна реакција. Старата поговорка вели - очите се огледало на душата. Никој не...
video

Ушите се индикатор на здравјето – не ги игнорирајте овие факти!

Чистењето на ушите е дел од нормалната хигиенска процедура која треба да се објавува барем по еднаш на секои неколку дена. Тоа е она што го знаат сите, но кој знае дека ушниот восок...
video

8 секојдневни навики кои му штетат на организмот! Еве кои се:

Откажувањето од штетните навики може да биде прилично тешко, особено кога мислиме дека тие всушност се добри за нас. Во продолжение следува листата на секојдневни навики кои може да направат повеќе штета отколку корист...
video

Како позицијата во која спиете се одразува врз здравјето?!

Која е најдобрата положба за спиење, се разбира, за здравјето?! Всушност 25 години од животот ги поминуваме во спиење, тоа има многу придобивки врз организмот, зашто не само што го ревитализира телото, туку придонесува...
video

Едноставен тест кој за само 1 минута ќе ви каже какво ви е здравјето

Сите знаеме колку е важна грижата за здравјето, но и редовната самоконтрола. Малкумина од нас сакаат да одат на лекар, па затоа Bright Side носи одличен предлог за самопроверка, која ќе ја направите без да...
video

5 начини градите да ги обликувате по природен пат

И не заборавајте - најопасен непријател за градите е сонцето! Затоа заборавете на агресивното сончање без заштитен фактор! Тоа ќе ја исуши кожата и ќе ја намали виталноста. Сончањето без горниот дел од костимот...
video

Што откриваат ноктите за вашето здравје?! Еве го одговорот:

Но, за жал, малкумина знаат дека ноктите не се само платформа за дизајнирање, туку и огледало на здравјето. Понекогаш проблемот со ноктите може да укажува на сериозна здравствена состојба. Промената во бојата и текстурата...

НАЈНОВИ ВЕСТИ